POSTUP EKOLOGICKÉ LIKVIDACE AUTOVRAKŮ

Každý, kdo se zbavuje autovraku by jej měl předat pouze osobám, které jsou provozovateli zařízení ke sběru, výkupu, zpracování, využívání nebo odstraňování autovraků.

Průběh likvidace:

kontakt na ekologickou likvidaci
Zavolejte nám na tel. čísle +420 606 272 373 nebo vyplňte formulář a my zavoláme Vám! 

Pokud nemáte čas nebo se Vám prostě jen nechce volat, vyplňte náš krátký kontaktní formulář pro ONLINE likvidaci a my Vám sami zavoláme.

datum odvozu likvidaceVyberte si termín, který se Vám nejvíce hodí pro odtah Vaše starého vozidla k ekologické likvidaci

Domluvte si s námi termín odtahu Vašeho vozidla, který se Vám bude nejvíce hodit (ráno, večer, o víkendu), budeme se snažit Vám maximálně vyjít vstříc. Dále budeme potřebovat znát místo, odkud vozidlo odvézt a v jakém stavu se vozidlo nachází (zda je pojízdné či nikoli - abychom věděli, na jaký odtah se připravit a kolik času nám naložení vozu přibližně zabere).

informace o vozidleDoplnění potřebných informací o vozidle

Pro správné a rychlé vyplnění Protokolu o ekologické likvidaci vozidla (zde vzor protokolu) je třeba vědět některé informace o vozidle přímo z technického průkazu. My tyto informace zároveň odesíláme na speciální server Ministerstva životního prostředí do programu MAISOH (Modul Autovraky Informačního systému odpadového hospodářství). Mezi tyto informace patří např. číslo technického průkazu, SZP vozidla, VIN kód, ale i údaje o vlastníkovi vozidla, atd. Tyto údaje nám můžete poskytnout buď přímo po telefonu jejich nadiktováním, zasláním oscannovaného "techničáku", jeho zasláním poštou. Nebo nově, my Vám zašleme na email krátký dotazník, do kterého nám potřené údaje vyplníte a poté pouze zašlete zpět. 

odtahovkaV domluvený datum přijedeme a odtáhneme vůz k jeho ekologické likvidaci

Přijedeme na místo, kde autovrak stojí a sundáme Vám registrační značky z vozidla (SPZky). Vy nám oproti tomu předáte klíče od vozu a okopírovaný velký technický průkaz. Tím to pro Vás končí a svou část ekologické likvidace Vašeho vozu jste splnil! Zbytek je již na nás! Vozidlo odvezeme a v naší provozovně ekologicky zlikvidujeme a vystavený Protokol o lekologické likvidaci Vám následně zašleme poštou.

registr vozidelS Protokolem odhlaste své vozidlo z evidence vozidel na příslušném úřadě

K odhlášení vozidla z registru vozidel je třeba mít sebou náš Protokol o ekologické likvidaci, obě sundané SPZky a technický průkaz vozidla. Do něj Vám úředník zapíše, že vozidlo bylo vyřazeno z evidence.

ekologická likvidace hotováZrušte svou pojistnou smlouvu o povinném ručení u příslušné pojišťovny

V neposlední řadě je třeba informovat Vaší pojišťovnu. Zrušení smlouvy o povinném ručení na zlikvidovaném vozidle lze již k datu likvidace, tzn. k datu vystavení Protokolu.

Doklady k likvidaci autovraku

K likvidaci Vašeho vozu bude potřeba několik dokumentů:

1. Platný občanský průkaz majitele vozu (pokud vozidlo vlastní fyzická osoba, ale v případě podnikatelského subjektu jsou podmínky nepatrně jiné - kontaktujte nás a my vám rádi vše pomůžeme zkompletovat)

2. Technický průkaz vozidla (velký "techničák")

3. Plná moc - v případě, že vůz nemůže předat osoba, která ho vlastní dle technického průkazu (vystaví se plná moc, která nemusí být ověřená. Plná moc ke stažení zde)

doklady k likvidaci

Kontakt

Likvidace autovraků Bežerovice 52
Bechyně
39165
+420 606 272 373
+420 380 426 420
auta.bechyne@seznam.cz